Piotr Czaja – Superdyrektor Żeroma

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Pucku w gronie 8 najlepszych Dyrektorów Szkół w Polsce wg. wydawnictwa Wolters Kluwer!
Pan Piotr Czaja to osoba odpowiedzialna za urozmaicenie oferty kształcenia szkoły i dostosowanie jej do standardów nowoczesnego nauczania; twórca Lokalnego Centrum Nauczania Kreatywnego, działającego przy placówce w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”; propagator współpracy akademickiej z uczelniami wyższymi; koordynator „Sieci doskonalenia zawodowego nauczycieli w Powiecie Puckim”, a przede wszystkim doświadczony pedagog – przyjaciel społeczności szkolnej, której tradycje obecne są wśród mieszkańców Ziemi Puckiej od 70 lat.
Jako nauczyciel wychowania fizycznego Pan Piotr Czaja jest również promotorem zdrowego stylu życia i sportów takich jak: żeglarstwo, tenis ziemny, pływanie (przepłynął wpław Zatokę Pucką!)
Gratulujemy wyróżnienia!!!
Artykuł o dyrektorze ILO, w kontekście corocznego festiwalu piosenki „Bursztynowe Klucze”, ukaże się w najbliższym wydaniu miesięcznika oświatowego „Dyrektor Szkoły”, zachęcamy do lektury.

Twórczość naszego ucznia

Seweryn Łyś brawo " Żerom" pęka z dumy. Zapraszamy do słuchania i oglądania.
Przed wami Portret - pierwszy singiel zapowiadający mój solowy album
  • tekst i muzyka: Seweryn Łyś
  • produkcja, mix i master: Ajzeja
  • klip zrealizowano we współpracy z KameraArt
  • reżyseria, zdjęcia i koloryzacja: Mateusz Dominiak
  • montaż: Bartosz Winiecki
  • kierownictwo produkcji: Dawid Dettlaff
wystąpili:
  • Seweryn Łyś
  • Julia Szulc
  • Bartosz Winiecki
podziękowania należą się również:
  • Zuzi za wykonanie witrażu
  • mamie Zuzi za użyczenie ręcznie wykonanych obrazów baletnic
  • Mikołajowi za użyczenie sztalugi
  • pani Kasi i MOKSiR Puck za udostępnienie lokalizacji do nakręcenia scen w "galerii"
  • Karolowi za pomoc reżyserską przy kręceniu sceny "obłędu"
  • panu kierowcy ZTM za udostępnienie nam autobusu do nakręcenia w nim sceny "podróży"
  • Ramzesowi, Wujowi i Buremu za bycie wiernymi szoferami
  • mamie Dawida za upieczenie piekielnie dobrego sernika
  • (i ziomeczkom z Orłowa, którzy podczas kręcenia intymnej sceny z obrazem spijali obok browarka)
  • oraz każdej innej dobrej duszy która kręciła się wokół nas podczas realizacji tego projektu i wspierała nas dobrym słowem i gestem

Konkurs - Olimpiada przedsiębiorczości

W ramach organizowanych przez Starostwo Powiatowe i PUP w Pucku Pomorskich Dni Przedsiębiorczości odbył się interaktywny konkurs - Olimpiada przedsiębiorczości. Najlepszy okazał się Maksymilian Ciskowski uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku. Gratulujemy serdecznie!!!