• Budżet partycypacyjny

• Budżet partycypacyjny to wydzielona w danym roku szkolnym część budżetu Powiatu Puckiego, organu prowadzącego  szkoły i placówki, o której wykorzystaniu mogą decydować wspólnie uczniowie. Pomysł polega na włączeniu uczniów w proces zgłaszania i decydowania o sposobie wykorzystania środków finansowych.

Celem budżetu partycypacyjnego jest zaangażowanie społeczności szkolnej w rozwój szkoły/placówki poprzez zgłaszanie projektów, dyskutowanie nad nimi i wskazywanie w głosowaniu tych, które w największym stopniu realizować będą ideę dobra wspólnego.

Osobami uprawnionymi do zgłaszania projektów i udzielania im poparcia są uczniowie szkoły/placówki.

Proponowane działania mogą dotyczyć zarówno inicjatyw o charakterze „twardym” (np. infrastrukturalnym), jak i „miękkim” (np. wydarzenia, działania o charakterze społecznym lub kulturalnym).

Do tej pory w ramach budżetu partycypacyjnego zrealizowaliśmy dwa projekty: siedziska typu pufy znajdujące się na II piętrze budynku oraz ławeczki piknikowe stojące na terenie zielonym szkoły.

Serdecznie zapraszamy do tworzenia własnych projektów. Wszelkich informacji udzielą opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

Poniżej znaleźć można regulamin wraz załącznikami na rok szkolny 2023/2024.

Regulamin Budzetu Partycypacyjnego

Załącznik 1 - Formularz zgłoszeniowy (doc)

Załącznik 1 - Formularz zgłoszeniowy (docx)

Załącznik 1 - Formularz zgłoszeniowy (odt)