• Samorząd Uczniowski

• Samorząd uczniowski w liceum to dynamiczna grupa młodych liderów, która działa na rzecz całej społeczności szkolnej. Jego głównym celem jest reprezentowanie interesów uczniów oraz tworzenie pozytywnego i inspirującego środowiska nauki. Samorząd uczniowski angażuje się w wiele różnych działań, takich jak:

1. Reprezentowanie uczniów: Samorząd reprezentuje głos uczniów w kontaktach z nauczycielami, dyrekcją szkoły oraz innymi instytucjami. Działa na rzecz poprawy warunków nauki i życia szkolnego.

2. Organizacja wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych: Samorząd uczniowski często jest odpowiedzialny za organizację szkolnych imprez, dni tematycznych, obchodów świąt oraz innych wydarzeń, które pozwalają uczniom na relaks i integrowanie się.

3. Wolontariat i akcje charytatywne: Samorząd uczniowski angażuje się w działania społeczne, organizując akcje charytatywne, zbiórki darów czy pomoc potrzebującym, co pozwala uczniom rozwijać empatię i odpowiedzialność społeczną.

4. Rozwijanie umiejętności przywódczych: Dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zdolności przywódcze, samorząd uczniowski to doskonała okazja do nauki zarządzania projektami, komunikacji interpersonalnej i rozwiązywania problemów.

Dlaczego warto dołączyć do samorządu uczniowskiego? To doskonała okazja do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły, rozwijania umiejętności społecznych i przywódczych, oraz wpływania na swoje otoczenie. Ponadto, pracując w samorządzie, można poznać nowych ludzi i tworzyć trwałe przyjaźnie. Dołączenie do samorządu uczniowskiego to szansa na kształtowanie lepszego środowiska nauki dla siebie i swoich kolegów. Nie wahaj się – dołącz do nas i razem wprowadźmy pozytywne zmiany w naszej szkole!

Opiekunkami Samorządu Uczniowskiego są p. Julita Stromska i Paulina Hoffmann.

Regulamin Samorządu Uczniowskiego